Kosztorys inwestorski

 > Kosztorys Online

Budowa domu to nie tylko krok w kierunku spełnienia marzeń o zakątku, do którego o każdej porze dnia i nocy będziesz mógł wracać. To także inwestycja w przyszłość oraz bardziej przyziemny aspekt… nieruchomości. Wiele osób uważa, że opłacalność związana z budową domu pojawia się tylko wtedy, gdy wynajmuje się go lub po prostu sprzedaje. To błędne przekonanie, dlatego chcemy je czym prędzej obalić! Biorąc pod uwagę możliwość posiadania własnej przestrzeni, nawet domu parterowego, to przedsięwzięcie rodzi wiele oszczędności – brak czynszu, kłopotliwych sąsiadów nad nami, którzy nieszczęśliwym trafem mogą nas zalać, własny, zielony ogródek… mamy wymieniać dalej? Zanim jednak rozpiszemy się w nieskończoność, należy bardzo dokładnie zaznaczyć – dobre przygotowanie się do budowy domu rozpoczyna się od prawidłowo sporządzonego kosztorysu.

Kosztorys inwestorski – duże marzenia buduj rozsądnie

Niektórzy przekorni zadają pytanie – co było pierwsze: kosztorys budowlany, czy zgromadzenie odpowiednich środków na stworzenie wymarzonego domu? Jedni odpowiadają – oszczędności. Drudzy natomiast twierdzą, że bez odpowiednio przygotowanego kosztorysu, nie ma planów finansowych, bo przecież ile należy zgromadzić na budowę domu, skoro nie wiemy, jaki koszt całościowy wyniknie w przyszłości. My jednak twierdzimy, że w pytaniu tym, prawda leży pośrodku. Oszczędności należy bowiem gromadzić całe życie – to one dają nam poczucie bezpieczeństwa, chronią przed tzw. czarną godziną, zapewniają przyszłość naszym ukochanym dzieciom. Jeśli chodzi natomiast o kosztorys, to ten należy stworzyć, zanim wyruszymy na twarde negocjacje z bankiem, czy też zanim zaczniemy rozbijać ciężką skarbonkę, dumnie wdzięczącą się i niecierpliwie wyczekującą na półce. Kosztorys bowiem buduje naszą wiedzę finansową, odpowiada na kluczowe pytanie – jakiej sumy będziesz potrzebować na stworzenie własnych czterech ścian na ziemi.

Profesjonalny i rozbudowany kosztorys inwestorski – atrakcyjna cena

Na pewno rozpocząłeś wirtualne poszukiwania. Natrafiłeś na wiele stron, na których dumnie wdzięczy się informacja związana z różnorodnymi rodzajami kosztorysów. Aktualnie na rynku dostępne są cztery wydania – kosztorys inwestorski, zamienny, ofertowy, powykonawczy. Wyróżnia się także ich specjalne odmiany, jak np. kosztorys inwestorski uproszczony. Zastanawiasz się, który warto wybrać, zanim jeszcze rozpoczniesz budowę domu? Na wysokie oczekiwania wymagających klientów odpowie kosztorys inwestorski, który, jak już wspominaliśmy przygotowywany jest na samym początku drogi w kierunku stworzenia własnego zakątka. Do czego jest on potrzebny? Kosztorys inwestorski sporządzany jest po to, aby oszacować kwotę, jaką przyjdzie zapłacić za wybudowanie domu. W dokumencie tym znajdują się także informacje dotyczące stawek potencjalnych wykonawców. Kosztorys inwestorski jest swego rodzaju planem działania. To właśnie dzięki niemu możesz zapoznać się z kolejnością oraz skalą przewidzianych prac na placu budowy, a co za tym idzie samymi wydatkami z nimi związanymi.

Tego typu kosztorys jest także wiarygodnym źródłem informacji dla banku. To właśnie na jego podstawie, instytucja określa sumę kredytu hipotecznego lub pożyczki, którą może udzielić kredytobiorcy. Sporządzane przez nas kosztorysy inwestorskie, przygotowywane są na podstawie doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, dlatego też, jeśli tego typu dokument pragniesz przedstawić potencjalnemu wykonawcy to wiedz, iż jest to niezwykłe ułatwienie. Inwestor bowiem ma przed swoimi oczami plan działania, który umożliwia podjęcie najwłaściwszych decyzji, z jego punktu widzenia. Porównanie kosztów robocizny, materiałów budowlanych czy też wybór wysokiej jakości technologii instalacyjnej – to nie jedyne zalety, które świetnie zaoszczędzają pieniądze. Co więcej, kosztorys inwestycyjny może zostać zaprezentowany nie jednemu wykonawcy, a kilku. Tym samym stwarzasz sobie szerokie pole do popisu, decydując się na różnorodne oferty, dopasowane do Twoich wysokich oczekiwań.

Kosztorys inwestorski uproszczony nie oznacza wybrakowany!

W naszym słowniku specjalistycznym słowniku znajduje się także pojęcie – kosztorys inwestorski uproszczony. Wiele osób, zanim jeszcze zapozna się z definicją, twierdzi, iż nie warto z niego korzystać, ponieważ nie wnosi on w plany finansowe niczego nowego. Postanowiliśmy więc obalić stereotypy! Otóż kosztorys inwestorski w wersji uproszczonej jest wyposażony w tzw. skróconą i szybką w wykorzystaniu część. W nim bowiem zawarte są informacje dotyczące wyceny poszczególnych prac, które zostaną przeprowadzone na placu budowy. Warto nadmienić, iż w tej dokumentacji nie uwzględnia się samego czasu pracy, pieniędzy przeznaczonych na sprzęt oraz potrzebnych do zbudowania domu materiałów. Kosztorys inwestorski w tym wydaniu spełni także oczekiwania banku – to właśnie ten dokument otworzy drogę do negocjacji na linii kredytobiorca-instytucja. Cena naszych usług jest bardzo atrakcyjna – zapraszamy do współpracy!

Masz pytania? Czekamy na Twoją wiadomość!